Dodávatelia a značky

Prehľad distribúcie SAX Polymers

SAX® Polymers sa špecializuje na výrobu, spracovanie a farbenie technických plastov. Spoločnosť je certifikovaná podľa normy ISO 9001 s výrobnými závodmi vo Viedni (AUT), Oberriete (CH) a Bukurešti (RO). Okrem štandardného portfólia a základných zmesí ponúka aj na mieru ušité technické plasty. SAX® Polymers využíva dlhoročné skúsenosti skupiny spoločností, ktoré pôsobia po celej Európe.

Vlastné portfólio kompaundov spoločnosti SAX® Polymers obsahuje celý rad vysoko kvalitných produktov. Tie môžu byť farbené, plnené alebo upravované rôznymi materiálmi. Použitie najmodernejších jedno a dvoj-závitovkových extrudérov umožňuje spracovanie všetkých technických polymérov na vysoko kvalitné kompaundy. Na spracovanie plastov sa používajú výhradne gravimetrické dávkovanie (vrátane bočného dávkovania) a moderné granulovacie systémy. Vo vlastnom laboratóriu je možné vykonávať náročné analýzy materiálov a kontroly kvality.

Farebné koncentráty SAX® Polymers sú vysoko kvalitné koncentráty farieb, ktoré sú určené pre mnohé plasty a metódy spracovania. Farebné, aditívne, efektné a kombinované farebné koncentráty sa nastavujú podľa prianí zákazníka pre daný prípad použitia a môžu byť upravené v akomkoľvek farebnom odtieni a nespočetnom množstve efektov. Tieto koncentráty sa prispôsobujú požadovanému polyméru. V súčasnej dobe je k dispozícii viac ako 6000 existujúcich receptúr. Táto obrovská škála variácií umožňuje maximálne zladenie s požiadavkami na materiál a dizajn.

Sortiment SAX® RAL zahŕňa 29 bežných univerzálne použiteľných základných zmesí. Vďaka univerzálnej štruktúre je možné tieto základné zmesi na základe skúseností použiť pre PE, PP, PA, PBT, TPE a často aj pre ABS a POM. Všetky typy farieb vykazujú veľmi vysokú stálosť na svetle [7-8] a vďaka použitým pigmentom teplotnú odolnosť pri 240°C-290°C. Sortiment SAX® RAL je fyziologicky nezávadný a druhy zodpovedajú všeobecne platným európskym smerniciam.

Cieľom spoločnosti SAX® Polymers ako výrobcu materiálu je rýchlo, efektívne a flexibilne vyhovieť vysokým nárokom zákazníkov.

YouTube

Mit dem Laden des Videos akzeptieren Sie die Datenschutzerklärung von YouTube.
Mehr erfahren

Video laden